Artekno Oy

Aakkulantie 46
36220 Kangasala

Puhelinnumero: 03 244 7600
Sähköpostiosoite: info@artekno.fi

Y-Tunnus: 2211574-9

Sijainti kartalla



Kontaktilomake

Arteknon toimipisteet

Artekno Kangasala
Aakkulantie 46
36220 Kangasala
Puh: 03 244 7600
info@artekno.fi

Sijainti kartalla

Artekno Luopioinen
Niementie 1
36760 Luopioinen
Puh: 03 244 7600
info@artekno.fi

Sijainti kartalla

Artekno Eesti OÜ
Ehitajate 5/1
EE 40231 Sillamäe, Viro
Puh: +372 39 29 185
info@artekno.ee

Sijainti kartalla

Baltskan Ehitus OÜ
Ruubassaare tee 8
EE 72720 Paide
Viro

Sijainti kartalla

Myynti ja asiakaspalvelu

Merja Mattila
Asiakaspalvelu
Solumuovi
Puhelin: 040 848 6620
merja.mattila@artekno.fi

Tiina Nieminen
Avainasiakaspäällikkö
Solumuovi
Puhelin: 050 3455 210
tiina.nieminen@artekno.fi

Harri Rosenqvist
Tuotepäällikkö
Solumuovi
Puhelin: 050 345 0886
harri.rosenqvist@artekno.fi

Julia Kantola
Vientiassistentti
Polyuretaani
Puhelin: 050 420 5544
julia.kantola@artekno.fi

Matti Salo
Myyntipäällikkö

Puhelin: 050 533 5651
matti.salo@artekno.fi

Michael Oksanen
Tuotepäällikkö
Alumiini, muovi, kartonki
Puhelin: 050 563 3728
michael.oksanen@artekno.fi

Auno Tolonen
Vientipäällikkö
Polyuretaani
Puhelin: 050 308 3295
auno.tolonen@artekno.fi

Tuuli Pessi
(Perhevapaalla)
Viestintä ja alu, muovi, kartonki
Puhelin: 050 3100 833
tuuli.pessi@artekno.fi

Tommi Nelimarkka
Tuotepäällikkö
Lujitemuovi, polyuretaani
Puhelin: 050 411 2430
tommi.nelimarkka@artekno.fi


Lauri Tiits
Myynti-insinööri
Polyuretaani
Puhelin: 050 550 4144
lauri.tiits@artekno.fi


Tuotanto ja suunnittelu

Jussi Virtanen
Tuotantopäällikkö
Tuotanto
Puhelin: 050 540 2152
jussi.virtanen@artekno.fi

Matti Repo
Tuotesuunnittelija
Solumuovi
Puhelin: 050 306 3398
matti.repo@artekno.fi

Jesse Paloniemi
Suunnittelija
Polyuretaani
Puhelin: 050 304 8963
jesse.paloniemi@artekno.fi

Venla Helldán
Suunnittelija
Puhelin: 050 347 1985
venla.helldan@artekno.fi

Lauri Nurttila
Suunnittelija
Puhelin: 050 549 6592
lauri.nurttila@artekno.fi


Hallinto

Kimmo Korhonen
Toimitusjohtaja
Hallinto
Puhelin: 050 526 2298
kimmo.korhonen@artekno.fi

Markku Kuusela
Talouspäällikkö
Hallinto
Puhelin: 050 68 162
markku.kuusela@artekno.fi

Mika Välimaa
Laatu- ja ympäristöpäällikkö
Hallinto
Puhelin: 050 3053130
mika.valimaa@artekno.fi

Raila Puntala
Laskutus
Hallinto
Puhelin: 03 244 7666
raila.puntala@artekno.fi

Annukka Koivisto
Controller
Hallinto
Puhelin: 050 527 2426
annukka.koivisto@artekno.fi